تماس با ما
نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه فلزیاب
18 تیر, 1398 0

در مقاله های قبلی به طور کامل به توضیح امکانات و ویژگی های مختلف دستگاه فلزیاب و نکاتی که باید قبل از خرید دستگاه گنج یاب به آن ها توجه کنید، پرداختیم. در این مقاله از سری مقاله های شرکت کاوشگران نیز میخواهیم پیرامون نکات مهمی که باید در هنگام استفاده از دستگاه طلایاب و گنج یاب خود بدانید را به طور کامل توضیح دهیم .

طرز استفاده درست و نگهداری از فلزیاب بسیار مهم می باشد و هر شخص فلزیاب باید بطور کامل با آن آشنایی داشته باشد . البته ناگفته نماند که شرکت کاوشگران در هنگام تست دستگاه طلایاب، تمامی نکات لازم برای استفاده از دستگاه فلزیاب و روش های تگهداری از آن را برای مشتریان خود توضیح می دهد.

بیشتر بخوانید : مواردی مهم که قبل از خرید فلزیاب باید به آن ها توجه کنید!!

در ابتدا به تجهیزات و لوازم حفاری که در هنگام استفاده از طلایاب خود باید همراه داشته باشید را می پردازیم.

نکات مهم در هنگام استفاده از دستگاه فلزیابلوازم مورد نیاز در هنگام حفاری با دستگاه طلایاب :

توجه داشته باشید ، زمانی که قصد حفاری داشته باشید باید نسبت به محیط آن منطقه، بعضی از لوازم همراه شما باشد. این لوازم شامل موارد زیر می شود .

1- اولین و مهمترین وسیله در هنگام حفاری برای گنج یابی یک دستگاه فلزیاب مناسب می باشد. دستگاه های فلزیاب انواع مختلفی دارند و شما باید نسبت به نیاز و بودجه خود سعی کنید، بهترین فلزیاب ممکن را پیدا کنید.در انتخاب فلزیاب مناسب چند فاکتور مهم مانند عمق کاوش – نوع هدف و محل قرار گیری هدف بسیار مهم می باشد.

بیشتر بخوانید : فلزیاب چیست ؟ همه چیز درباره فلزیاب ها

2- لوازم حفاری نیز از مهمترین فاکتور ها برای حفاری می باشد. این لوازم می تواند شامل : بیل با دسته کوتاه برای خاک برداری، کلنگ برای باز کردن و نرم کردن خاک ، بیلچه برای برداشتن خاک نزدیک هدف، قلمو برای پاک کردن خاک اطراف هدف ، آب برای نرم کردن بستر خاک هدف اشاره کرد. همراه داشتن این پنج مورد ضروری بوده و در هنگام حفاری و کاوش شما را بسیار یاری خواهند کرد.

3- لوازم و لباس های ایمنی : حفاری برای پیدا کردن طلا و گنج چون در مکان ها و شرایط مختلفی صورت می گیرد ممکن است است به لوازم های ایمنی مختلفی نیاز باشد. لوازم که اینجا نام میبریم کلی است و برخی از آن ها ممکن است در بعضی از شرایط لزومی برای استفاده نداشته باشند.

لوازم مورد نیاز در هنگام حفاری با دستگاه طلایاب :این لوازم مواردی را مانند : کلاه ، دستکش ایمنی و ضخیم ، لباس ضخیم و یک تکه ، چکمه های ایمنی ، لباس ضخیم و یک تکه ، ماسک اکسیژن در صورتی که هدف درون یک غار یا چاه قرار دارد ( در این صورت به کپسول اکسیژن نیز نیاز خواهید داشت. ) ، مواد غذایی و مقدار کافی آب، در کوله پشتی برای زمانی که حفار در درون غار یا چاه محبوس شود، طناب کوهنوردی ضخیم و محکم همراه با گیره.

به همراه داشتن چند مورد از این لوازم که در شرایط حفاری شما مناسب باشد . در هنگام حفاری بسیار به شما کمک خواهند کرد.

4- در بعضی از موارد ممکن است شما با استفاده از دستگاه طلایاب خود هدف مورد نظر را پیدا کنید اما راه رسیدن به آن پلمپ شده باشد . در این هنگام شما مجبور به استفاده از مواد مخصوص باز کردن انواع پلمپ می شوید. شما برای برداشتن پلمب چند را دارید :

انفجار : به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون هم باعث ایجاد سرو صدا و جلب توجه زیاد می شود و هم می تواند صدمات جبران ناپذیری را به اشیای یافته شده وارد کند.

کت راکت : این ماده را درون حفره های ایجاد شده درون ساروج می ریزیم و سپس چند ساعت صبر می کنیم تا ساروج بر اثر منقبض شدن کت راکت ترک بخورد و باز شود.

حلال :همانطور که از اسمش پیداست حلال نوعی ماده شیمیایی و اسیدی می باشد که در ساروج حل شده و آن را می خورد. بسیار مهم است که اگر مجبور به استفاده از این روش شدید نکات ایمنی را به طور کامل رعایت کنید .

5- لوازم نوردهی : خیلی از افرادی که به دنبال طلا و گنج هستند برای این که هنگام حفاری باعث جلب توجه مردم نشوند در شب و زمانی که بیشتر مردم خواب هستند دست به حفاری می زنند. در این شرایط کاملا مشهود است که لوازم نوردهی مهمترین ابزار برای حفاری خواهد بود و عملا بدون نوردهی مناسب حفاری امکان پذیر نیست.

لوازم موزد نیاز هنگام حفاری با فلزیابلوازم نوردهی شامل چراغ قوه های الکتریکی با باتری های قوی می باشد. سعی کنید چراغ قوه هایی مناسب با قدرت نور دهی بالا و توان تنظیم نور مناسب پیدا کنید . همچنین توصیه می کنیم که از فانوس و لوازم نوردهی که از سوخت های فسیلی استفاده میکنند، اجتناب کنید زیرا ممکن است باعث آتش سوزی و تولید گاز های سمی در محیط اطراف شود .

6- لوازم ایمنی و مراقبت : لوازم کمک های اولیه به دلیل بعضی از خطرات پیش بینی نشده در هنگام حفاری ضروری می باشد. سعی کنید هنگامی که به حفاری می روید این لوازم را در کوله پشتی خود قرار دهید. این لوازم می تواند شامل : محلول بتادین ،پنبه ،گاز استریل در ابعاد مختلف.

چطور از دستگاه فلزیاب (گنجیاب) خود مراقبت کنیم ؟

در این قسمت به چند نکته برای نگهداری و مراقبت از دستگاه فلزیاب اشاره می کنیم.

یک جعبه زخیم قابل حملی را برای نگهداری دستگاه فلزیاب زمانی که قصد استفاده از آن ندارید، بخرید. البته شرکت کاوشگران جعبه های بزرگ و ضخیم قابل حمل را همراه دستگاه می گذارد . که در عکس زیر می توانید مشاهده کنید.

مراقبت و نگهداری از دستگا ه فلزیاب و گنج یاب

     مراقبت و نگهداری از دستگا ه فلزیاب و گنج یاب

زمانی که قصد استفاده از دستگاه گنج یاب را ندارید، همیشه سیم را از میله ی غیرفلزی جدا کنید. فلزیاب یک دستگاهی است که تا حدودی شکننده است دلیل آن هم این است که از مواد کم وزن ساخته شده است.سعی کنید دستگاه و جعبه فلزیاب خود را در جایی امن قرار دهید.

از ردیاب خود در برابر عوامل محیطی مراقبت کنید. مگر اینکه شما یک ردیاب فلزی خریداری کنید که ضد آب، دارای هود پلاستیکی شفاف و یا از یک جعبه برای محافظت از آب، گرد و غبار ، شن و ماسه در آن استفاده شده باشد.

نکته مهمی دیگر این که سعی کنید نکاتی که فروشنده هنگام تست دستگاه گنج یاب و طلایاب به شما متذکر می شود را یادداشت کنید و همراه فلزیاب خود نگه دارید تا فراموش نکنید.

نتیجه گیری کلی :

دستگاه فلزیاب و طلایاب دستگاه بسیار حساسی است و باید چه قبل از خرید و چه بعد از خرید حواستان را به طور کامل جمع کنید. ممکن است با ندانم کاری و کم توجهی در هنگام استفاده و نگهداری از فلزیاب خود باعث اختلال و خرابی آن شوید و هزینه های زیادی را روی دست شما بگذارد . تاکید می کنیم که اگر قصد خرید دستگاه گنج یاب و طلایاب دارید از شرکتی معتبر اقدام به خرید کنید. به همراه داشتن جعبه ای ضخیم و بادوام به همراه دستگاه فلزیاب نیز توجه کنید . زیرا این نوع جعبه ها عملا از دستگاه فلزیاب جلوی هر نوع صدمه ای محافظت می کند.

اگر قصد خرید دستگاه گنج یاب و فلزیاب را دارید می توانید راهنمایی های لازم را از ما بگیرید. شماره تماس : 09120923393

نظر بدهید